افزایش استفاده از Force Touch در سال ۲۰۱۶

۰ دیدگاه برچسب ها : ،

بر اساس پیش بینی ها و گزارش های منتشر شده در مورد گوشی های هوشمندی که در سال ۲۰۱۶ به بازار خواهند آمد ۲۵ درصد گوشی ها به قابلیت Force Touch مجهز خواهند شد.

این قایلیت که در صفحه نمایش به کار رفته است می تواند تفاوت بین فشار لمس را حس کند یعنی تفاوت بین فشار آرام،فشار معمولی و فشار شدید را تشخیص میدهد و برای هر فشار دستورات جدید و متفاوتی را برای کار بر اجرا میکند.

این گزارش توسط موسسه تحقیقاتی IHS انتشار یافته است.

اپل اولین شرکتی است که از این قابلیت در گوشی های هوشمند خود استفاده کرده است.که در ۳D TOUCH گوشی اپل کاربر با یک لمس آرام یک نیم نگاهی به برنامه پیدا میکند و هنگامی که لمس را شدید میکند عکس العمل متفاوتی را از سیستم عامل شاهد خواهد بود. به طور مثال زمانی که آرام صفحه نمایش لمس شود یک پیش نمایش از ایمیل را می‌توانید مشاهده نمایید و با لمس شدید آن ایمیل بر روی صفحه نمایش به طول کامل نشان داده می‌شود.

بعضی ها این قابلیت را با ویژگی لمس طولانی اشتباه میگیرند این در حالی است که این دو بسیار با هم متفاوت هستند در لمس طولانی زمان لمس مهم است اما در FORCE TOUCH  فقط و فقط شدت لمس مهم است و زمان لمس اهمیت خاصی ندارد.

طبق گزارش های موسسه IHS استفاده از Force Touch در سال آینده رشدی ۳۱۷ درصدی خواهد داشت و در ۴۶۱ میلیون دستگاه از آن استفاده خواهد شد. IHS دلیل گرایش تولید کنندگان تلفن‌های هوشمند به استفاده از این فناوری را  استفاده اپل از Force Touch در اپل واچ و نسل آخر گوشی هوشمندش می‌داند که با استقبال کاربران روبرو شد. در حقیقت بسیاری از شرکت‌ها برای استفاده این تکنولوژی ریسک نکرده و بعد از اینکه اپل این کار را انجام داد و موفق هم بود، اکنون به فکر بکار گیری این تکنولوژی در محصولات خود افتاده اند. این شرکت تحقیقاتی در بخش دیگری از گزارش خود آورده است که این تکنولوژی در تلفن‌های رده بالا یا به اصطلاح پرچمدار استفاده خواهد شد.

تاکنون بعد از به کارگیری این تکنولوژی در آیفون ۶S ،۶S پلاس و اپل واچ توسط شرکت اپل، در Mate S هم که توسط شرکت هووآوی تولید شده فناوری Force Touch به کار گرفته شده است.

گذاشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *